Vraag het aan Hein Rommers!
NIEUWS - 26 May 2025 Samen vooruit: Hoe Ventura Systems en MULTIFIX Group elkaar versterken
Ventura Systems ontwikkelt sinds 1994 innovatieve deursystemen voor het openbaar vervoer. Denk aan de welbekende rode bussen in Londen en de lijnbussen in je eigen dorp of stad. We spraken met strategisch inkopers Arjen Bos en Jacob de Vries over de ambities van Ventura Systems en hoe MULTIFIX Group hieraan bijdraagt. Namelijk door een efficiënt inkoop- en logistiek proces te realiseren, waarbij duizenden orderregels nauwkeurig worden ingevuld. “Dat maakt van MULTIFIX absoluut een betrouwbare partner.”
ContactSpecialist in innovatieve deursystemen
Sinds 1994 is Ventura Systems gespecialiseerd in het ontwikkelen van innovatieve deursystemen voor het openbaar vervoer, met name voor bussen. Arjen vertelt: “Ons hoofdkantoor is gevestigd in Bolsward, maar we hebben ook internationale vestigingen om onze klanten lokaal te ondersteunen. De wereldwijde aanwezigheid met 24/7 lokale service is essentieel om onze ambitie waar te maken: de beste leverancier van deursystemen ter wereld worden.”
Jacob vult aan: “Onze productontwikkelingen en innovatieve technieken helpen ons die ambitie te realiseren. Zo hebben we modulaire systemen ontwikkeld die we per klant kunnen aanpassen. Dat biedt ons én onze klanten flexibiliteit. Die combinatie van innovatie, maatwerk en wereldwijde service is precies wat Ventura uniek maakt.”
Bewuste keuzes in het productieproces
“Bij Ventura assembleren we onze producten zelf, maar fabriceren we de onderdelen niet - deze kopen we bewust in.” Arjen legt uit dat ze vertrouwen op gespecialiseerde professionals die elk beschikken over hun eigen kennis en expertise. “Zo tillen we ons product naar een hoger niveau, worden we ontzorgd en kunnen wij ons focussen op onze kernactiviteiten: het assembleren en testen van complete deursystemen. Dit houden we in eigen beheer om de kwaliteit en betrouwbaarheid van onze systemen te waarborgen.“
Betrouwbare partner
“Een bus heeft een levensduur van ongeveer 15 jaar en wordt gedurende die tijd intensief gebruikt,” zegt Jacob. “We willen altijd een betrouwbare en hoogwaardige kwaliteit realiseren, zeker aangezien onze deursystemen wereldwijd worden ingezet bij grote automotives.”
Arjen vult aan: “Daarnaast verwachten onze klanten flexibiliteit in verband met levertijd. We zijn nu in staat om in korte tijd exact te leveren waar de klant om vraagt. Dit kunnen we alleen realiseren met partners zoals MULTIFIX, die dezelfde flexibiliteit en betrouwbaarheid bieden. Dit komt door de korte lijntjes en heldere communicatie die we samen hebben. We weten namelijk dat afspraken worden nagekomen en kunnen rekenen op constante kwaliteit. Zonder deze samenwerking zou de flexibiliteit naar onze klanten toe onmogelijk zijn.”
Logistieke topsport
“Wat MULTIFIX voor ons doet lijkt soms wel topsport”, lacht Jacob. “Op jaarbasis vullen jullie duizenden orderregels voor ons in, vaak met kleine, specifieke aantallen. Wij realiseren ons heel goed hoeveel werk, tijd en precisie dat vraagt. Het is een complexe logistieke puzzel die intern lastig te realiseren is. Dat we dit met een gerust hart kunnen uitbesteden zegt alles over het vertrouwen wat we hebben in MULTIFIX. We weten dat het goed, nauwkeurig en op tijd gebeurt. Die betrouwbaarheid en het logistiek ontzorgen is voor ons van onschatbare waarde.”
Met vertrouwen kijken we vooruit
“Dankzij de intensieve samenwerking met MULTIFIX begrijpen we elkaar als geen ander en hebben we soms aan een half woord genoeg. We kennen MULTIFIX al vele jaren en we zijn complementair aan elkaar. Zolang we met elkaar mee blijven groeien ziet onze toekomst samen er zeker rooskleurig uit,” sluit Arjen het gesprek af.